MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Červen 2018

Úholičský Zermatt

16. června 2018 v 14:27 | Mike |  Fotobublání
Už dlouho tu nebyl článek, který by zachycoval nějaký výlet po krásách naší republiky, i když se mi toho letos opět podařilo sjezdit poměrně dost. Díky přijímačkám na MUNI jsem se dokonce poprvé podíval do Brna. O tom ale třeba někdy příště, dneska se mi zachtělo sdílet s vámi namísto městských či zámeckých snímků spíše přírodní materiál... :)

- - - - -

Díky tzv. Turistickým vizitkám (skvělá záležitost mimochodem) jsem se dozvěděl již o spoustě a spoustě míst, která mnohdy nejsou mezi lidmi příliš známá, i když by si to určitě zasloužila. I včerejší den jsem zahájil hledáním inspirace na těchto stránkách a objevil jsem obec Úholičky, ze kterých vede po blízkém okolí naučná stezka jménem "Rozhlédni se, člověče". A protože jsem měl zrovna náladu objevovat neznámé kouty našeho kraje, řekl jsem si, že si stezku ozkouším. Sice to nevypadalo na nějaký úžasný zážitek ohledně turisticky opravdu zajímavých míst, ale procházka lesem nemusela být zcela na škodu. Navíc se na trase měla nacházet alespoň pěkná vyhlídka na tok Vltavy, takže přece jen nějaké větší lákadlo. (Pro děti jsou určitě takovým lákadlem i místní herní prvky v podobě různých houpaček a prolézaček, na které lze v Úholičkách narazit, mne ale zmíněné záležitosti nechávají vcelku chladným. :D)Padá list

6. června 2018 v 16:27 | Mike |  Fotobublání
Padá list
ze stromu,
obklíčeného lesem z betonu.

Padá list
z větvoví,
přímo na asfaltové krajkoví.

A cestou pozoruje okolní svět…

- - -

Vidí kolem sebe
projíždějící dýmovnice,
jedoucí z krematoria
nebo z porodnice,
mířící do obchodu
nebo do márnice.

Vidí bezdomovce,
který z popelnice
loví kalhotky
večerní společnice,
a pak,
po záchvatu padoucnice,
se odebírá
ke dveřím nemocnice.

Vidí nad sebou dráty,
patřící elektrice,
se kterými si vítr hraje
jako průhledná harfenice.
Bez rukou,
bez očí,
bez sukní
i bez kytlice.

Po levici vidí
letáky od pravice,
po pravici zas
brožurky od levice,
tiše se válící
před vstupem do tržnice.

A všude kolem
nočních můr
na tisíce…

- - -

Padá list
a pozoruje lidi
jako exponáty v láku,
dokud nedopadne
pod kola náklaďáku.


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)