MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Březen 2018

MASKY (1/3) - "Mysteria"

31. března 2018 v 11:25 | Mike |  Fotobublání
Jedno z posledních témat týdne (Maska) mne popostrčilo k menšímu experimentu. Vyhrabal jsem doma starou porcelánovou masku, kterou jsem zachránil před jistou zkázou mezi odpadky, a vyrazil ven na menší photoshooting. Z jednoho snímku dala maska celkem jednoduše oddělit, což ve mě probudilo inspiraci. Zapnul jsem tedy GIMP a začal jsem zkoušet co se dalo.

Nakonec z toho vzešlo opravdu hodně obrázků, ze kterých mám docela dobrý pocit. A protože by mi bylo líto některé z nich nezveřejnit, rozhodl jsem se tuto "sérii" rozdělit do celkem tří článků. V každém z nich jsem si s maskou pohrál trochu jiným způsobem, ale všechny vzniklé fotky mají stejný minimalistický styl. No, jen se nechte překvapit... :)

Líbí se mi, jak se dá pracovat s jedním motivem tak, aby vypadal pokaždé jinak.Výběr fotografií z roku 2017

25. března 2018 v 13:45 | Mike |  Fotobublání
Já vím, já vím, zhodnocení uplynulého roku se má dělat buď na konci prosince nebo na začátku ledna. Jenže já zjevně nic nedělám podle zajetých kolejí, takže se na shrnutí fotek z roku 2017 podíváme až teď - na konci března. Snad vám to aspoň trochu vynahradí menší útlum v aktivitě za poslední dobu. To víte, maturitní ročník není sranda... :D Už brzy se zde ale objeví nějaké nové fotky, to mohu už teď slíbit!

------------------------

Stavba (ČB)
Stejně jako předchozí roky, i letos začínáme nějakou tou architekturou.Tohle konkrétně je Münster v německé Kostnici. Celkem impozantní stavba, celkem lituji toho, že jsme se dovnitř neměli šanci podívat. Třeba jindy... :)Vzorník

11. března 2018 v 22:29 | Mike |  Fotobublání

Maska kolegy,
maska přítele,
maska hrdiny,
maska anděla.

Maska cizince,
maska zrádce,
maska vraha,
maska ďábla.

- - -

Je jen na tobě,
kolik masek vystřídáš,
a které z nich
budeš po ostatních
vyžadovat...Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)