MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Procházka Olomoucí

4. října 2017 v 15:37 | Mike |  Fotobublání
Když už jsme dovolenouz trávili na hané, nemohli jsme ze svého cestovního plánu vynechat Královské město Olomouc. Tato barokní perla rozhodně stojí za návštěvo, obzvlášť pokud chcete obdivovat krásné církevní památky a takřka všudypřítomné kašny. V koncentraci zmíněných architektonických záležitostí je totiž Olomouc jedinečná. Pojďme se tedy spolu na některá vybraná místa společně podívat... :)

Začneme naprostou ikonou Olomouce - Sloupem Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznamu světového děditví UNESCO. Bohužel jsme neměli možnost se podívat dovnitř, ale i zvenčí se nám naskytl krásný pohled...


Blízko hlavního náměstí se můžete zastavit u Ariónovy kašny, vedle které hlídkuje tahle sympatická želva. :)

Co se týče architektury, kostel sv. Mořice jistě zaujme svoji neobvyklou věží, která ve mne spíše evokuje jihoevropské státy než Českou republiku. Uvnitř kostela můžete vidět krásné varhany postavené M. Englerem.

Věž kostela slouží jako rozhledna. Zde je taková malá ochutnávka toho, co vás při jejím zdoláváním čeká. :D

Po Sloupu Nejsvětější trojice asi nejvýznamnější olomoucká památka - katedrála sv. Václava. Jedná se o opravdu majestátní budovu, která na vás sakra zapůsobí, pokud budete stát v její bezprostřední blízkosti.

Vnitřek katedrály působí až překvapivě málo velkolepě. Ale zase je tu moc pěkná malířská výzdoba, která pokrývá stěny, strop, sloupy, a vpodstatě celý chrám. Zde malý detail pro představu...

A ještě jedna kašna. Tentokrát asi ta největší - Ceasarova.

Na závěr si od všech těch mírumilovných staveb ještě odskočíme kousek mimo centrum, kde se nachází jeden z mnoha pozůstatků olomouckého vojenského opevnění - Terezská brána. Zábavy si s ní asi mnoho neužijete, ale zato se jedná o opravdu krásnou stavbu. :)

...no a to je pro dnešek vše. Na odhalení zbylých kouzel hanácké metropole si už budete muset udělat svůj vlastní výlet. :D Ještě je tam toho spousta na objevení. Orloj, ZOO, Klášterní hradisko, botanická zahrada... A to jsem ještě zdaleka nevyjmenoval všechno. Olomouc je zkrátka zajimavých míst plná. A já jsem moc rád, že jsem alespoň část z nich mohl vidět na vlastní oči. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 5. října 2017 v 9:07 | Reagovat

Ona byla gotika zdobná víc navenek než uvnitř. Má svou specifickou krásu bez přezdobenosti a pompéznosti baroka. Pár kostelů z takovouhle hranolovitou věží bys u nás v republice našel, ale máš pravdu, není to moc obvyklé...

2 David David | E-mail | Web | 7. října 2017 v 11:42 | Reagovat

Olomouc je krásné město, rád se tam vracím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)