MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Srpen 2017

Siluety

29. srpna 2017 v 15:22 | Mike |  Fotobublání
Krátce před bouřkou...Ženeva a Bern

21. srpna 2017 v 17:12 | Mike |  Fotobublání
Naši malou švýcarskou kolekci dokumentačních článků zakončíme symbolicky ve dvou nejznámějších městech tohoto alpského státu - v Ženevě a v Bernu. Na těchto fotkách pochopitelně nesmí chybět ikonický vodotrysk, který neodmyslitelně patří k Ženevskému jezeru. A právě z tohoto místa pochází první část dnešních fotografií.

Příležitostí pro pořízení těchto snímků byla okružní plavba lodí po zdejší největší vodní ploše. Musím říci, že i když nám tato kratochvíle vzala příležitost se podívat samostatně do města, byl jsem za ni celkem rád. Byla to totiž jedna ze vzácných chvílí klidu - v Ženevě jsme měli program značně obsáhlý a prošli jsme toho opravdu hodně. Škoda jen, že jsem prakticky nic z toho, co jsme po městě viděli, neshledal zajímavým. Snad jen veliká červená židle bez jedné nohy, která je pod názvem "Broken Chair" umístěna před budovou OSN. Ta na mne zapůsobila. Jinak ale, bohužel, nic dalšího, pokud nepočítám zmiňovanou plavbu lodí.

Bern byl veskrze podobně nezáživný, ale procházka v něm trvala o poznání kratší dobu, a tak jsme se mohli alespoň na hodinu a půl vymanit ze spárů naší průvodkyně a zapadnout do místního McDonaldu na vytoužené klidné posezení. To, co jsem nafotil před naším gastronomickým sedánkem, můžete vidět na druhé polovině fotografií...Crying Walls

14. srpna 2017 v 11:28 | Mike |  Fotobublání
Když se při procházce Prahou občas zaměřím na okolní fasády, jímá mne smutek. Jako by se znehodnocené zdi snažily ze sebe smýt vandalskou nákazu. Jejich pokusy jsou ale až žalostně marné...Chillon a Montreux

5. srpna 2017 v 15:35 | Mike |  Fotobublání
Po zhruba dvoutýdenní pauze se opět vracím k sérii článků, které dokumentují školní výlet do Švýcarska. Velice známým místem v této destinaci je bezesporu Ženevské jezero. A právě k němu jsme se s naším zájezdem také vydali. Nejprve proběhla menší zastávka u vodního hradu Chillon. Bohužel, dovnitř jsme se nepodívali, i když tam prý dostanete průvodce dokonce i v češtine. Naším cílem bylo městečko Montreux.

Tady proběhl můj první kontakt se Švýcarskými obchody řetězce COOP. Pokud byste čekali něco ve stylu našich českých jednot, nemohli byste být dále od pravdy. Zde jsou COOPy velkým obchodním řetězcem, který by si nezadal z obchody typu Tesco, Lidl, Billa... A protože jsme nebyli v Česku, ale v opravdu vyspělé a bohaté zemi, i sortiment zde byl zcela jiný. Všechno, ale opravdu všechno tu vypadalo naprosto úžasně. Ovoce, zelenina, čerstvé saláty, sendviče, dokonce cheeseburgery (Ty byly naprosto luxusní!). Velikou část nabízených produktů byste u nás jen těžko hledali. Fakt úplně jiný vesmír...

Nicméně pojďme od tohoto typu zážitků zpátky k samotnému městečku. To poskytuje krásný výhled na Ženevské jezero z dlouhé promenády. Moc času jsme tu sice neměli, ale i tak musím říci, že to tu vypadá vážně pěkně. A je opravdu škoda, že jsme tu, narozdíl od Ženevy, na kterou se podíváme příště, nedostali moc prostoru se porozhlédnout. Přikládám zde pár fotografií pro představu... :)

vodní hrad Chillon


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)