MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Květen 2017

Noční výprava s mobilem

31. května 2017 v 15:14 | Mike |  Fotobublání
Noc je úžasná a tajemná doba, která má v sobě specifický nádech. Všechno v ní vypadá jinak, člověk je odkázaný jen na umělé osvětlení nebo ostatní smysly kromě zraku. Já sám jsem si v poslední době noční vycházky docela oblíbil. Dávají mi prostor jenom pro mě samotného. A také pro okolní přírodu zahalenou v temnotě. Skvělá meditace, opravdu. Všem doporučuji... :)

Bohužel, noc není moc přátelská ohledně pořizování fotografií, a tak ta jedinečná atmosféra zůstává zachycena pouze v mých vzpomínkách, a na fotografiích, které jsou navíc pořízené pouze mobilem, je z toho všecho kouzelného pouze malý zlomeček. I tak se s vámi ale chci o lehce abstraktní snímky podělit, protože k nic přeci jen mám nějaký ten vztah...

Začneme pohledem na noční oblohu.
Poslední zbytky světla a nádherná modrá aura kolem keřů na obzoru...


Sedmikráska

19. května 2017 v 13:04 | Mike |  Fotobublání
Sychravé počasí je, zdá se, alespoň na pár dní pryč, a tak se může opět na mém blogu vyrojit pár zasluněných snímků. Dnes je hlavním motivem krásný a neobvyklý květ sedmikrásky, kterého mi bylo líto jen tak hodit mezi ostatní natrhaná květenství, ze kterých se měl doma stát med. Před svým zneužitím tak kvítek zažil svých pět minut slávy a párkrát mi zapózoval na střeše skleníku, na kameni, a dokonce jsem s jeho pomocí vytvořil i zajímavého "mutanta". :)Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)