MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Únor 2017

Výběr fotografií z roku 2016

3. února 2017 v 9:58 | Mike |  Fotobublání
Rok 2016 byl pro mě velice zajímavým, a doufám, že mohu říci i zlomovým rokem. Konečně to totiž vypadá, že jsem schopen se dokopat k nějaké smysluplnější tvorbě, než jen k několika dětinským pokusům o komiksy, čmárané o hodiny ve škole, případně doma u televize. Mike se totiž začal realizovat i trochu jiným stylem, než u něj bylo dosud běžné. Teď tvoří především literární díla, která zatím čekají na své zveřejnění (jelikož čekají i na své dokončení :D), pokouší se sem tam o básnění (jak lze vysledovat i na tomto blogu), sem tam o komiksy trochu jiného ražení, než ony dětské vymalovánky (viz černohumorně-realistický počin URBAN a moje vlastní verze kultovních Oprásků sčeskí historje), sem tam o recenze (když prohledáte můj druhý blog, pár jich neleznete :))... Je zkrátka spoustu směrů, kterými jsem se vydal a hledám, který mi bude sedět nejvíce. Pokud by vás něco z toho zajímalo, můžete mě sledovat na mém wattpadovém účtu. ;)

Z těchto tvůrčích důvodů ale zbylo jen velmi málo času na můj, dříve tak oblíbený koníček - fotografování. Nějak mne to v poslední době pustilo, ale věřím, že až zase bude venku hezky, tak se můj foťáček, který aktuálně spí zimním spánkem, zase půjde provětrat na čerstvý vzduch. Když už nic jiného, letos by mne měla čekat cesta do Švýcarska, a tam se stoprocentně naskytne spousta příležitostí pro dělání zajímavých fotek. :)

Za minulý rok tedy byla úroda fotografií o dost hubenější, než v předchozích letech. Ale i tak se zde najdou snímky, ke kterým mám speciální vztah, a které jsou u mne postaveny o něco výše, než zbytek výcvaků. Stejně jako v předchozích letech jsem se tedy odhodlal k prohrabání archivu a vybral jsem to nejlepší, co jsem za minulý rok dokázal vyfotit. Tak snad se vám tento článek zalíbí a trochu vám zlepší náladu. ;)

------------------------

Stavba (ČR)
Začneme, jako ostatně každý rok, fotografiemi architektury. Tentokrát jsem zvolil trochu netradiční záběr, který nezachycuje žádnou obytnou budovu, ale "pouze" schody v zákupském zámeckém parku. Pracovní název snímku je "Schody do nebe" a z nějakého důvodu mne hned chytil za srdíčko. Možná to bylo i proto, že se na tohle krásné zákoutí nebylo jak dostat - fotil jsem přes dřevěnou stěnu, která znemožňovala vstup na toto krásné, staré schodiště. Prý je celá okrasná stavba, ke které schody patří, ve špatném technickém stavu. No, tak doufám, že se ji podaří zachránit. Byla by veliká škoda, kdyby ne...Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)