MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Červen 2016

Salisburská katedrála

29. června 2016 v 14:45 | Mike |  Fotobublání
Ani Londýn, ani Stonehenge. Nejhezčím výletem z celé letošní Anglie pro mě byla katedrála v Salisbury. Mohly za to především nádherné velké gotické prostory, které jednak mají naprosto dokonalou atmosféru, jednak jsou úžasně fotogenické. Jedinou vadou na kráse byl fakt, že když jste si chtěli katedrálu projít, vpodstatě jste museli šlapat po hrobech, celá podlaha je totiž pokryta náhrobky (mimo jiné se tam nalézá i jeden s iniciály E.T. :)). Jinak to ale byla naprostá paráda...i když toho průvodce bych naprosto s klidem oželel, když už tam bylo něco jó zajímavého, tak u toho stejně byla informační cedulka. (Mimo jiné se v prostorách katedrály nachází i nejdéle fungující hodinový stroj na světě, který funguje už od roku 1386.) :)

Zkrátka a dobře, pokud se někdy vyskytnete v okolí Salisbury, rozhodně se zkuste podívat do tohohle krásného gotického svatostánku. Stojí to za to! Opravdu! :)

Naprosto bez mučení přiznávám, že se mi ani dnes nechce nijak extra psát, takže vás pouze nechám "projít" si alespoň malou část katedrály, kterou jsem během naší prohlídky zachytil...Stratford-upon-Avon

20. června 2016 v 15:18 | Mike |  Fotobublání
V našem anglickém putování se posuneme z Londýna do Stratfordu, rodiště Williama Shakespeara. Tam už nám počasí přálo, takže jsme mohli po větrném hlavním městě konečně sundat bundy, mikiny, pláštěnky a kapuce a producírovat se po Anglii jenom v tričkách. Cestou po městě jsme potkávali spoutu zajímavých míst...

Začali jsme u vody. A k vodě patří vodní ptactvo! Tady se producírovali labutě... Hrozně se mi líbily ty kapky, škoda, že jsme u vody neměli delší zastávku, nafotil bych je líp.


Londýn (černobílý)

13. června 2016 v 19:08 | Mike |  Fotobublání
V minulém článku jste mohli vidět barevné fotografie z Londýna, dnes od těch barev značně upustíme. Asi nemá cenu to nějak moc prosdlužovat, k Londýnu stejně nemám nějak extra žůžo historky a nějaké bližší informace budou přímo u jednotlivých snímků...

Toto je úplně první pohled, který se mi naskytl po vystoupení z autobusu. Vystupovali jsme tedy zrovna v takové ne-tak-úplně-reprezentativní, neupravené a zaplivané uličce...ale tak co už. Kdyby nás vyložili jinde, tak by tahle fotka možná ani nevznikla, a to by byla podle mě docela škoda, protože jsem si tenhle pohled na "The shard" (neboli "střep") docela oblíbil. :)


Londýn (v barvách)

9. června 2016 v 16:26 | Mike |  Fotobublání
Tak jsem se po devíti měsících se školou opět podíval do Anglie. Bohužel vám o ní nejsem schopen nic moc napsat, zjistil jsem totiž, že ačkoli z ní mám ve finále skvělý pocit a pěkné vzpomínky, nejsem prostě schopen to všechno dostatečně popsat a vyjevit. Ale alespoň nějaké ty základní informace vám snad předat zvládnu.

Budu zcela přehlížet postavu našeho průvodce pana Klika, který nám celý pobyt svým vystupováním jen a jen kazil. Skutečně nechápu, jak někdo s více než dvacetiletou praxí může mít průběh zájezdu tak strašně nevychytaný. To bylo prostě...no comment (cestovní kancelář K Tour oprvdu nedoporučuji). Raději se zaměříme na to dobré, co nás v Anglii potkalo. Nejpozitivnější záležitostí (kromě těch úžasných lidí, se kterými jsem měl celých těch pár dnů v zahraničí prožít), bylo hlavně počasí, které nám kromě prvního dne v Londýně skutečně přálo. Taky hostitelskou rodinu jsme měli správnou, nejvíce mě dostala jejich fenka Bella. Docela tele, ale vážně milé... :D

Dnes vám tedy ukážu ty nejvíce zamračené fotky z celého pobytu, jakmile ale opustíme hlavní město Velké Británie, všechno se rázem vyjasní. Ještě předtím ale můžete očekávat další sérii londýnských fotografií - černobílou. ;)

Tower Bridge


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)