MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Říjen 2015

12 Fotošplouchnutí - Fotokomiks

31. října 2015 v 19:36 | Mike |  12 Fotošplouchnutí
Všechno zvládám, všechno stíhám...na poslední chvíli. A to se týká i mého dalšího fotošplouchnutí. Tentokrát mi plány nezkomplikovala ani tak prokrastinace, jako počasí. Dlouho totiž trvalo, než mě vůbec něco napadlo. A když už ta chvíle osvícení přišla, tak začalo to hnusné, mlhavě zamračené počasí, ve kterém se toho moc vyfotit nedá. Co s tím? ... Až dnes mne napadlo, jak tento druh počasí využít. Ovšem jejda - pošmourno náhle zmizelo a svítí sluníčko! Zákony schválnosti zkrátka fungují na sto procent... Svého plánu se ale vzdát nehodlám!


Abych Vám teď svůj plán objasnil, napadlo mne inspirovat se u jednoho z našich nejslavnějších spisovatelů, Karla Jaromíra Erbena, a vypůjčím si pár veršů z jeho sbírky balad. Celé pojetí mělo být takové...lyricky laděné? Minikomiksy prostě měly obsahovat pouze náznaky děje doplněné veršem (nejdříve prostředí, pak detail s náznakem příběhu). Je tedy dobré použité balady znát, abyste věděli, na co jednotlivá políčka narážejí.
Vzhledem k tomu, že jsem na tenhle nápad přišel až dnes po obědě, nebylo moc času si to do podrobna promýšlet. Proto prosím omluvte, jak tato krátká fotokomiksová dílka vypadají. Příští šplouchnutí se pokusím vyřešit dříve a kvalitněji. Obrázky jdou kdyžtak kliknutím zvětšit...

------------------------

"Vodník" je jediným dílem, se kterým jsem doopravdy spokojený. Líbí se mi hlavně druhá fotografie, vyšla totiž přesně tak, jak jsem si představoval.


Podzimní Kozel

26. října 2015 v 18:21 | Mike |  Fotobublání
Podzim je vládnoucím ročním obdobím už nějakou dobu, naplno ovšem udeřil až v posledních dnech. Ještě před dvěma týdny bylo v rámci možností hezky. Doma jsme se toho tedy rozhodli využít a vyrazili jsme na podzimní výlet. Tentokrát přišel na řadu státní zámek Kozel. Ten se ostatním zámkům poměrně vymyká, je totiž nízký (až na jednu část jednopatrový) a celkově takový nenápadný. Dnes se ovšem nechci zaměřit na samotný zámek, ale na park, který k němu náleží. V něm totiž krásně začaly hrát barvy podzimu, a tak se tam dala nalézt krásná zákoutí...Další černobílý mišmaš

11. října 2015 v 12:43 | Mike |  Fotobublání
Tak jo, musíme tenhle blog zase probrat, aby nám neupadl do zimního spánku ještě před zimou. Nedávno se tu objevil článek "Černobílý mišmaš". Dnes jsem si připravil jeho pokračování, opět půjde o seskupení několika černobílých fotek, které vznikly v různou dobu na různých místech. Nebudeme to zdržovat a jdeme přímo na věc. Konkrétnější informace najdete u jednotlivých snímků...

Tato fotka vznikla při návštěvě gotického kostela sv. Anny v německém městě Annaber-Buchholz. Při sestupu z věže jsme míjeli hned několik pěkných zákoutí, nejvíce mne ovšem zaujalo toto okénko.


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)