MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Únor 2015

12 Fotošplouchnutí - Plakát k filmu

28. února 2015 v 15:36 | Mike |  12 Fotošplouchnutí
Poslední únorový den mám pro Vás pozitivní zprávu. Můj šplouchací projekt se právě posunuje o další splněný úkol dál. Ještě, že alespoň na ty poslední tři dny mi přišla trocha inspirace a já byl schopný nafotit zadání číslo 3 - "Plakát k filmu". Už jsem se vážně bál, že mi to kiksne hned druhý měsíc... Upřímně řečeno bych v takovém případě asi prostě hodil dva úkoly do jednoho měsíce, ale zase bych z toho neměl tak dobrý pocit.


Vzhledem k aktuálním světelným podmínkám mi přišel na mysl jeden aktuální celosvětový hit - 50 odstínů šedi. Proč se na slávě tohoto veledíla trochu nepřiživit? Film jsem sice neviděl, ale co jsem tak četl recenze, o nic jsem nepřišel. Ono je to stejně cílené na publikum jiného věku a pohlaví, než jsem já... Nakonec vznikly dvě verze šedivého plakátu - jedna je taková jednoduchá záležitost, spíše na efekt, druhá je taková jemnější, odlehčená. Použité motivy sice nemají s dějem filmu nic společného, ale vážně se mi líbí to rozvržení fotografií a čtvercový tvar plakátu. Samozřejmě by na plakátech asi měly být i nějaké informace o obsazení, možná nějaký ten slogan...ale na to jsem se vykašlal. Ono by to ve finále ten celkový dojem asi spíš zhoršilo, než naopak. No, to už posuďte sami. x)

Filmové zážitky poslední doby II

24. února 2015 v 19:51 | Mike |  Ostatní pulcoviny
Vzhledem k tomu, že je venku počasí docela na prd, nemám moc možností vyrazit ven fotit. Ještě, že můžu psát články i o něčem jiném...například o filmech. První článek s touto tématikou byl docela úspěšný, sklízel od Vás samé pozitivní komentáře. Tak proč v tom nepokračovat, že? Mám tu tedy přichystaný druhý díl mých stručných minirecenzí, snad se bude líbit... ;)


Výběr fotografií z roku 2014

18. února 2015 v 18:11 | Mike |  Fotobublání
Rok 2015 už máme nějaký ten pátek, ale já jsem ještě pořád nezveřejnil můj plánovaný výběr fotografií z minulého roku. No, ono se vlastně ani není čemu divit - loni se výběr na blog dostal taky až v únoru. Ale aspoň jsem originální, že? Minulý rok jsem do článku zařadil celkem 17 fotek. Letos ten počet trochu zregulujeme, snímků bude 14. Doufám, že se Vám budou líbit...respektive měly by se Vám líbit, v komentářích jste mi je totiž v průběhu roku chválili. :D

U krmítka

8. února 2015 v 18:32 | Mike |  Fotobublání
Panejo, tohle byly opravdu šílené dva týdny. Nejdříve nemoc, pak mocné dohánění ve škole, češtinářská olympiáda, teď přes víkend dodělávání restů do školy...no, aspoň, že mi ti naši biatlonisti zase udělali radost. Nové Město jim docela svědčilo. Jen škoda, že z toho byly "pouze" dvoje stupně, protože minimálně další dvě medaile byly blizoučko. ;) O biatlonu tu ale dnes mluvit nehodlám (i když by si to zasloužil) - po dlouhé době jsem totiž zase něco pořádného nafotil. Moc práce mi to nedalo, vlastně jsem jenom seděl v obýváku a koukal z okna. Ale to, co z toho vzniklo, není podle mého názoru tak špatné.

Samozřejmě je tu jistý pokles kvality, způsobený focením přes dvojí sklo. Ale kdybych měl fotit venku v těch mínusových stupních celsia, tak by mi jednak byla zima, a jednak bych neměl moc dobrý úhel k pořizování snímků. Krmítko totiž máme umístěné hned u domu, a že by se tam dalo někde zašít a v klidu vyčkávat na úlovek, to se opravdu říci nedá. Takhle jsem měl pohled přímo do krmítka a jeho okolí. Snažil jsem se, aby na fotkách krmítko vidět moc nebylo, protože to žádná velká nádhera není. Občas se tam ale stejně objeví, tak to berte s rezervou. ;)

Nejprve zvonek. A taky brambořík, co máme v okně. Ona se mi ta kompozice docela líbila...

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)