MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Prosinec 2014

PF 2015

31. prosince 2014 v 12:04 | Mike |  Žabí výkvaky
Po roce opět nastává ten den, kdy se všichni loučíme se starým rokem a vítáme rok nový - Silvestr. Jo, už se vážně těším, až budu půl roku zápasit s tím, že aktuální rok nekončí čtyřkou, ale pětkou...no nevadí. Uvidíme, co nám "patnáctka" přinese. Já osobně mám pouze určitou představu o lednu (lyžák, narozeniny, odstrojování stromku) a srpnu (pravděpodobně týdenní dovolená, ještě nevíme kde). Zbytek bude překvapením, snad pozitivním. A Vám všem do roku 2015 přeji právě co nejvíce pozitivních překvapení a zážitků. Ať se Vám v novém roce daří... ;)(PS: Sněhuláček není mým dílem, objevil jsem ho zcela náhodně na jednom odpadkovém koši. To je důkaz, že i na nečekaných místech se může objevit něco moc pěkného, nebo přinejmenším roztomilého....to zní jako docela dobré poselství do nového roku, co říkáte?)
Mike

Zimní procházka

28. prosince 2014 v 16:34 | Mike |  Fotobublání
"Konečně" i u nás začala zima vypadat jako zima. To znamená, že už začala být venku taková kosa na to, že nám mrzne nos už po první půlminutě. Také jsem poprvé za tuhle zimu viděl padat sníh. Nějak je mi to po těch Vánocích už jedno, klidně mohlo zůstat při tom podzimím počasí, co tu vládlo doteď. Pozitivní je, že sluníčko se stále drží a dneska svítilo celé dopoledne, a ještě chvíli po poledni. Toho se samozřejmě hned chytla mamka. Prý jí přes ty Vánoce tak trochu chyběl pohyb, a že by teda chtěla jít na procházku. Ne, že by se mi dvakrát chtělo, ale uvolil jsem se. A když už to nabralo tenhle směr, vzal jsem s sebou rovnou foťák, protože ten se koneckonců může hodit vždycky. Výsledek odpoledního putování po lese můžete vidět níže. (Pokud by Vás zajímalo, co je na první fotografii, tak vězte, že je to Fürstenberský a zámecký vodovod, jehož autorem byl Josip Plečnik.)


Předvánoční hrátky s trávou

23. prosince 2014 v 17:41 | Mike |  Fotobublání
Už je to tady! Vánoce přicházejí, a to velice rychle. Vždyť už jen den nás dělí od zasednutí ke štědrovečerní večeři. U nás to bude ještě hodně zajímavé. Ani poté, co jsme s mamkou postupně objeli drogerii, lékárnu, Penny, Lidl, řeznictví, sámošku a Tesco nebudeme mít klid. Babička totiž ještě musí udělat vánočku a štrůdl, mamka včelí úly. Na mě zbyl bramborový salát. Stromek naštěstí máme nazdobený od neděle. No, snad to všechno do zítra zvládneme...
Ale ani v tomhle předvánočním shonu samozřejmě nezapomínám na blog. Už dlouho tu nebyl nějaký fotočlánek - je na čase to napravit. Jak už jsem zmiňoval v mém fotošplouchacím článku, venku máme místo prosince jaro v pokročilém stádiu. Ne, že bych měl sníh nějak v lásce, ale alespoň na ty Vánoce nějaký napadnout mohl. No nevadí - alespoň jsou tu dobré podmínky pro focení, když už ne pro vánoční oslavy. Sluníčko totiž občas přeci jenom vykoukne a dá příležitost k nějaké té fotovýpravě. Jenže mě se stejně nikam dál než na zahradu nechce z jednoho prostého důvodu. Venku fouká, a to tak, že velmi...

Tyjo, koukám, že jsem se nějak rozepsal - už bych se konečně mohl dostat k věci. Vzhledem k tomu, že na zahrádce v tomto ročním období mnoho věcí nenajdete, jsou mé fotografické možnosti velmi omezené. Ale já jsem tvor přizpůsobivý (v rámci možností) a tak jsem se spokojil s tím, co bylo...byla tráva. Nevím, jaká rostlina to konkrétně je, ale třeba mi to tu nějaký hodný botanik určí. Každopádně nečekejte nic světoborného - je to prostě uschlá přírodnina, pro ozvláštnění cvaknutá proti obloze. Strašně vzrušující, že? Ale mě osobně se to docela líbí, tak třeba se to trefí do vkusu i vám. ;)


PROJEKT - 12 Fotošplouchnutí

18. prosince 2014 v 16:58 | Mike |  12 Fotošplouchnutí
Těsně před koncem roku mám důvod k takové menší blogové oslavě. Pravda, celkový počet 300 článků, které se aktuálně nacházejí na tomto blogu, sice není úplně tradiční událost k oslavě, ale aspoň jsem originální, že ano. Jako formu oslavy jsem zvolil vytvoření mého vlastního projektu (výzvy, challenge...říkejte si tomu jak chcete). Jak už z názvu vyplývá, půjde o něco, co souvisí s fotografií. Těm bystřejším možná docvakl i důvod, proč je v názvu projektu číslovka dvanáct....ano, správně - 12 měsíců!

BEMVT - 20. díl

10. prosince 2014 v 20:01 | Mike |  Šupinaté kresbičky
Je až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Za chvíli nám bude na adventním věnci plápolat již trojice svíček. Je to tak, Vánoce se rychle blíží...a s nimi naštěstí i vánoční prázdniny. Je fakt, že mi škola ubíhá až podezřele rychle, ale přesto (nebo možná právě proto) by se už hodil nějaký ten oddych. Ono je to totiž na tom gymplu docela hektické. Dojíždění, pětiminutové přestávky, pár těch méně oblíbených učitelů...ale rozhodně tu nehodlám fňukat. Alespoň zatím ne. Co se týče známek, tak ano, mohlo to být lepší, ale taky o dost horší. Z tohoto hlediska jsem tedy zatím spokojen (teda až na matiku...ale to nějak půjde, já tomu věřím).
Teď už ale k tomu hlavnímu - jak jste z nadpisu asi poznali, půjde opět o můj komiks, respektive o jeho 20. stranu. Technicky vzato je to zase úplně zbytečná strana, pouze s menším náznakem toho, co se bude dít. Za nejvíce pozoruhodný fakt na této straně tak považuji to, že se zde nachází osoba v popelnici, a to natvrdo přímo mezi odpadkama. Znalci tohoto mého mistrovského díla jistě poznají, že se jedná o Terezu...ne, neptejte se mě, co to má ve vlasech...
Pokud se vám chce políčka zkoumat trochu více do hloubky, povšimněte si geniálního zpracování již zmíněných odpadků. Ono se to možná nezdá, ale dá docela práci vytvořit iluzi bordelu (tím samozřejmě myslím nepořádek, růžové zářivky bych nakreslit zvládnul...). A ještě jednu věc vám povím - nevím, jak je to možné, ale poslední dobou se mi docela daří dokopat se k pokračování v komiksování. Takže najednou mám hotových asi 7 nových políček, ani nevím jak. Znovu se tak o malinko navýšila pravděpodobnost ukončení tohoto počinu. Ale bude to běh na dlouhou trať, vždyť podle hrubého scénáře v mé hlavě bych měl být teprve v polovině příběhu...no katastrofa! Ale třeba se mi to povede zkrátit na únosnou míru, tak mi držte palce. ;)

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)