MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Listopad 2014

Zřícenina hradu Valdek (ČB)

23. listopadu 2014 v 15:38 | Mike |  Fotobublání
Před nějakou dobou tu vyšel článek "Podzimní výhledy", který byl tak trochu reportem z návštěvy zříceniny hradu Valdek. Hlavním motivem ale byly pohledy ze zříceniny na okolní les - z hradu samotného toho na snímcích moc vidět nebylo. A to bych chtěl dnešním článkem napravit. Myslím si totiž, že Valdek rozhodně stojí za návštěvu a tímto způsobem bych vám chtěl jeho atmosféru přiblížit. Hrad je opravdu mohutný...sice neskrývá tolik různých zkoutí jako jiné podobné památky, ale postupně zjistíte, že se dá například prolézt do vnitřku věže, nebo že s trochou šikovnosti můžete vystoupat na vršek obvodové zdi (to je ale značně riskantní, takže od toho jsme raději upustili).
Co mě osobně přišlo na tomto místě takové neobvyklé, byla výška a celistvost zdí. U většiny českých zřícenin jsou zdi buď částečně pobořené ("nakousané"), nebo jsou alespoň o dost nižší. K tomuto místu se také váže několik pověstí, které můžete najít zde...teď už ale k samotným fotografiím. ;)

vstup do hradu

Skvělé novinky aneb 2+1 úspěch

12. listopadu 2014 v 17:15 | Mike |  Ostatní pulcoviny
Mám opravdu radost. Konečně se moje fotky dostaly někam dál, než jenom na internet. Nejedná se teda o žádné plakáty, které by visely po celé republice, a ani v žádném časopise se moje snímky neocitly. Jde tu o věci podstatně menšího významu. Dobrý pocit mi to ale rozhodně nijak nekazí, protože právě v takovéhle využití mých fotek jsem doufal...

Ještě něco ze zahrady

6. listopadu 2014 v 17:46 | Mike |  Fotobublání
Vypadá to, že počasí se už tak nějak ustálilo. Mlhavá rána, občas déšť, teplota maximálně kolem 12 stupňů...prostě podzim. A přitom to není ani týden, co ještě sem tam vykouklo sluníčko...
Po takovémhle úvodu už je vám asi jasné, že v dnešním článku naleznete snímky právě ze zmíněného slunného období, konkrétně z neděle. Bylo docela fajn si ještě jednou nafotit pár hmyzích stvoření, než přijde zima...tyjo, je fakt šílený, že už za necelé dva měsíce budou Vánoce. Dneska to bude asi trochu kratší, nějak nemám co psát. Ale už brzo se tu objeví slibovaný článek s pár důležitými novinkami. ;)


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)