MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Září 2014

Boskovické zajímavosti

29. září 2014 v 18:08 | Mike |  Fotobublání
Už jen pár fotočlánků nás dělí od uzavření dovolené 2014. Dneska přišly na řadu Boskovice - největší město, které bylo poblíž. Tím pádem jsme si to tam museli alespoň jednou pořádně prohlídnout. Boskovice mají hned několik zajímavostí. Nejprve proběhla prohlídka místního zámku. Tam na nás čekala poměrně zajímavá prohlídka. Mohli jsme si pohlasit amorka pro štěstí, nahlédli jsme dovnitř dutého globusu, atd. Pokračovalo to výšlapem na radniční věž a návštěvou synagogy Maior. Tam se nalézá expozice historie zdejšího Židovského města (informační tabule, vitríny s předměty spojenými s židovskou kulturou apod.). Nejzajímavější na této památce je nejspíše její stropní výmalba, která kombinuje hebrejské písmo a květinové motivy. Navíc nám byla poskytnuta možnost nahlédnout do sklepa protějšího domu, kde se dochovala židovská lázeň mikve. A pozor, nejen že se v Boskovicích nachází zámek, rozhledna v podobě radniční věže a stará židovská synagoga - mají tu i hrad. Pravda, už je v docela pokročilém stádiu rozkladu, ale to tak u zřícenin bývá...na zajímavosti mu to ale neubírá. Tohle město zkrátka můžu jen a jen doporučit. ;)

PS: Počasí očividně ten den mělo dobrou náladu, protože nás naprosto spolehlivě chránilo před tím, abychom zmokli. Sice v průběhu naší procházky městem pršelo asi čtyřikrát, ale pokaždé v tu správnou chvíli. Nejprve po prohlídce zámku, když jsme se mohli shovat do auta, poté při obědě, a nakonec při prohlídce synagogy. A aby toho nebylo málo, dešti jsme se těsně vyhnuli i po zkouknutí zříceniny hradu. Super, že? ^^

Zámek Boskovice

BEMVT - 19. díl

15. září 2014 v 13:45 | Mike |  Šupinaté kresbičky
Po více než měsíci je čas na zveřejnění další strany komiksu. Musím prostě nějak využít té aktuální propagace. xD Ne, vážně, tenhle článek tu už měl být před nějakou dobou, ale bohužel nastaly problémy s přihlašováním (které pořád přetrvávají...) a musel jsem přejít z Chromu na Mozillu Firefox. Jenže zmíněná ohnivá lištička mi tak nějak překazila plány a článek se mi na ní neuložil. Pokud tohle čtete, vyšel mi druhý pokus a článek jsem zveřejnil.
A teď už k samotnému komiksu. Tahle strana je de facto úplně zbytečná, vlastně se na ní nic neděje (i když, je tam malý náznak něčeho, co ještě přijde...). Aspoň jsem si ale natrénoval takovou tu "vodní perspektivu" (ne, opravdu nevím, jak se tomu říká xD) a propašoval tam nějaké to zvířátko (ano, mluvím o té kočce). Už mi docela leze na nervy, jak zoufale dětinsky ten příběh působí. Ale co se divím, vždyť jsem s tím začal tak ve dvanácti...ale aktuálně mám rozkreslenou...myslím že 26. stranu a opravdu se snažím postupně napravovat vysvětlovat ty podivnosti, které tam postupně vznikaly. Zatím je to ale ještě daleká budoucnost, zatím mi můžete napsat, co jste nepochopili (upozorňuji, je to komiks na pokračování a nějaký děj začíná tak od třetího dílu, protože to vlastně původně žádné pokračování mít nemělo) a já se pokusím z toho nějak vybruslit. Každopádně se už moc těším, až to ukončím a budu moci začít s něčím jiným...no, tak si to užijte, doufám, že vás to alespoň trošku zaujme. ;)

Čeronobílé fotky a pestrý život

12. září 2014 v 18:04 | Mike |  Fotobublání
Od posledního článku uběhl téměř týden. Týden plný událostí a změn. Asi vás úplně nepřekvapí, když začnu školou. Už se pomalu začínáme dostávat do běžného vyučování a fungování na škole, už se tam vlastně všichni známe, takže ta počáteční vyjukanost z nového prostředí postupně odeznívá. Máme za sebou prvních pár úkolů, první známky (chválabohu mám 2 jedničky, alespoň začátek se povedl), první dobíhání do třídy těsně před zvoněním, první ohlé rohy na sešitech i učebnicích...a také první dobíhání na autobus...Ale aby tenhle článek nevyzněl nějak pesimisticky, rozhodně si nestěžuji, alespoň zatím ne. Dokonce se vyrojily i události ryze pozitivního rázu. A nejvýraznější z nich se stala ta, že jsem byl vybrán jako "Blog dne". Nevím, jestli to je známka toho, že můj blog za něco stojí, nebo jsem měl prostě jenom štěstí. Ať je to jak chce, ten pocit, když uvidíte svůj blog takhle všem na očích, přímo na titulce blogu.cz, je opravdu příjemný.
A samozřejmě, jak je mým zvykem, i v tomto článku najdete nějaké ty fotky. Tentokrát žádné konkrétní zaměření, je to spíše takový pel-mel černobílých fotek různého data a různých motivů. Podrobnější informace k nim níže. Možná že to není úplně to nejlepší, co se na tomhle blogu objevilo, ale klid, už jsou přichystané i lepší fotky. x)

Nejprve jedna částečně barevná, prostě se mi líbilo, jak tam ten jetel vyniká...

Blansek a Kateřinská jeskyně

7. září 2014 v 10:52 | Mike |  Fotobublání
A je to tady. Nadešel čas pro napsání dalšího článku, který by vám přiblížil oblast Jižní Moravy a Moravského krasu. Nejprve se vrátím k předešlému moravskému článku, který pojednával o Punkevních jeskyních a propasti Macocha. Nedaleko těchto dvou úkazů se ukrytá v lesích nachází zřícenina hradu Blansek. Ten byl založen ve 13. století biskupen Brunem ze Shauenburku a zpustnul o pouhá dvě století později. Dnes už z něj mnoho nezbylo, nejvýraznější je zeď zachycená na prvních dvou fotografiích.
Jakmile jsme se dostatečně pokochali tímto starým sídlem, čekala na nás naše třetí a poslední naplánovaná jeskyně, a to sice Kateřinská. Na ní je určitě zajímavá pověst o jejím pojmenování (Malé Kateřince se do jeskyně zaběhlo jehňátko, ona se ho vydala hledat, ale už nenašla cestu zpět.), také zde najdete největší zpřístupněný jeskynní dóm, unikátní Bambusový lesík (3. fotka) a významné archeologické naleziště - jeskyni Kůlna. Bohužel si nepamatuji název útvaru na čtvrté fotografii, jistě ale vím, že na té páté se nalézá symbol těchto jeskyní - čarodějnice. Je sice focena z trochu horšího úhlu, ale to víte, fotit jí chtěli všichni, takže jsem sotva stačil cvaknout, a už mě dav tlačil dál. No, aspoň něco. A pro představu ještě jedno panorama, na tom to totiž vynikne líp. x)

A jak už je v září zvykem, mám za sebou první týden na škole. No, čekal jsem to horší, rozhodně to taky horší být mohlo. Ale na nějaké závěry je ještě brzo... A co vy? Jak zvládáte školu? ;)


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)