MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Únor 2014

Škeblináda objevů z BILLY

26. února 2014 v 18:05 | Mike |  Škeblinády
Nastal čas pro nějaký ten méně vážný článek. Bude se totiž jednat o výběr 4 (ano, tentokrát jen 4, ačkoli Škeblinády mívají 5 částí) potravin, které jsme v poslední době koupili domů "na vyzkoušení" v BILLE. V tomto obchodě moc nenakupujeme, jelikož v naší těsné blízkosti žádnou pobočku nemáme, ale přeci jenom se občas do nějaké té žluto-červené krabice podíváme, většinou díky vyřizování různých věcí na úřadech, v nemocnici a tak.....
Obrázky jsou tentokrát zkopčené, přiznávám, zdroje jsou uschovány v klikačkách. Ono je jednak těžké si vzpomenout, že musím jít vyfotit například jogurt, než ho sním, ale hlavně - aktuálně nemám foťák. Možná se tu rozepíšu o podrobnostech, až bude vše dořešeno, ale teď už žádné zbytečné řeči, a jdeme na to. x)

Podzimní víkend na Šumavě - Přeštice a Roupov

22. února 2014 v 12:31 | Mike |  Fotobublání
Je trochu paradoxní, že ačkoli už je únor 2014, fotky z minulého roku tu ještě zdaleka nemám kompletně uzavřeny. Důkazem toho je například to, že zde chybí snímky z podzimního výletu na zámek Konopiště. A to samé platí i o fotografie z rovněž podzimního tripu směr Šumava. Jeli jsme tam totiž na víkend k příbuzným, a po cestě jsme se (jak je naším dobrým zvykem) zastavili na pár místech.
První naší zastávkou byly Přeštice. Město, které je rodištěm například Jakuba Jana Ryby nebo Josefa Hlávky. Dominantou je Kostel Nanebevzetí Panny Marie - největší barokní kostel, postavený mimo Prahu. Naše kroky ale nejprve vedly k sousoší dvou prasátek, která připomínají zde vyšlechtěné plemeno "přeštické černostrakaté prase". Stavíme tu vždy, když jedeme tímhle směrem, tak proč to porušit? Prasátka ovšem stojí jen malý kousek od kostela, takže jsme se ani moc neprošli. A pár tipů pro vás - pokud máte rádi razítka, přijdete si tu na své. Ve zdejším informačním centru mají jedna z nejhezčích razítek, která jsme kdy viděli. A na náměstí prodávají výbornou pizzu do ruky. x)
Po Přešticích byl na řadě Roupov - zřícenina hradu ze 13. století, ukrytá v lese u stejnojmenné vesnice. Už na první pohled nás zaujal vysoký komín, který patří ke zdejší černé kuchyni. Zřícenina je vcelku rozlehlá, pokud nemáte strach z výšek, můžete se projít i po vršku hradeb a dostat se přímo k těsné blízkosti komína. Ten si můžete prohlédnout i zespodu - černá kuchyně je rovněž přístupná.


Výběr fotografií z roku 2013

16. února 2014 v 14:42 | Mike |  Fotobublání
Většinou se neopičím, ale článek s (podle mně) nejlepšími vlastními fotkami za uplynulý rok mi vážně přijde jako super nápad. Vím, většinou se to dělá někdy v lednu.....no co, budu aspoň trošku originálnější. Fotky jsem rozdělil do kategorií, které vznikaly tak nějak průběžně, takže pokud se vám bude nějaká zdát nadbytečná nebo podivná, tak to tak s největší pravděpodobností bude. Ale mazat odtud nic nehodlám, aby bylo jasno. xP
Je to poměrně dlouhý článek, tak se nějak pohodlně uvelebte a uvařte si kafe - asi si tu chvilku posedíte. x)

BEMVT - 16. díl

10. února 2014 v 19:46 | Mike |  Šupinaté kresbičky
A stejně sem to BEMVT nějak propašuju. Já si s tím prostě nedám pokoj.....asi to stejně nikdy nedokončím, ale když už něco kreslíte takovou dobu,máte prostě potřebu to někam hodit.

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)