MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Listopad 2013

Ratibořice + Babiččino údolí

30. listopadu 2013 v 14:03 | Mike |  Fotobublání
Potřebuju nutně dohnat resty ohledně letošní dovolené, takže vzhledem k tomu, že v posledním článku jsem se přesunul teprve do 3. ze sedmi dnů našeho výletování, tak mi ještě část chybí. Takže jak to bylo dál.....?
Čtvrtý den jsme si řekli, že si dáme den relaxu, bez běhání po památkách a tak. Tím pádem se můžu přesunout do dne s pořadovým číslem pět. Ten se odehrával v okolí Ratibořic. To znamená zámek a údolí, zvané Babiččino. Zámek je malinký, ale místností je v něm habaděj. V zahradě lze nalézt jazírko naproti zámku, nepřístupný skleník a spletité cestičky. A když se odtud vymotáte tím správným směrem, můžete pokračovat k Babiččinu údolí. Tam je k vidění hlavně známé sousoší, moc dalších zajímavostí tam opravdu nehledejte. Možná ještě Viktorčin splav, staročeská roubenka a Rudrův mlýn stojí za zmínku. Ale trdelníky tu mají báječné..... :D
Sousoší babičky a spol. je trošku zarážející. Jeden ze psů vypadá jako surikata, a "šťastná to žena" se tváří, jako kdyby spolkla šťovík. Ale samozřejmě to nebylo nijak strašné, určitě je to vhodné na nějakou tu zklidňující procházku. :)


Jablko

28. listopadu 2013 v 17:23 | Mike |  Fotobublání
Listí opadává, zima nastává, jen to jablko se zatvrzele odmítá pustit.....


BEMVT - 14. díl

23. listopadu 2013 v 13:25 | Mike |  Šupinaté kresbičky
Komix už jsem sem nehodil pěkně dlouho, takže to musím nějak napravit. Přitom oskenováno mám až do 17. stránky. Ale prostě jsem na to tak nějak zapomněl. Ale potom, co jsem znovuobjevil svůj mega-komixový-poklad, kde jsou prakticky všechny mé komixy od 3. třídy vejš.....tak mi to prostě nedalo a zase jsem si načrtnul další (23.) stránku.
On ten komix je tady prakticky jako páté kolo u vozu, nikdo to nečte, nekomentuje, ale to jsem ani neočekával, stačí se podívat na ten styl a děj. xD
Každopádně mi BEMVT přirostlo k srdci natolik, že ačkoli je to mimoňovské až na půdu, na blog to dávat budu a budu a budu.....a budu! Co kdyby se našel přeci jen nějaký člověk, kterého by to bavilo nebo aspoň zaujalo? Všechny díly komixu jsou v této rubrice, a samostatně moc symslu nedávají, takže doporučuji číst od začátku. Klid, žádnou práci vám to vlastně nedá, pod komixem je vždy odkaz na další stránku.
Ačkoli se to nezdá, už to kreslím přes 2 roky, jsem na straně 23 a v ději zatím uběhlo tak maximálně 5 dní. To jsou mi věci.....

Hradec a Pecka

17. listopadu 2013 v 14:47 | Mike |  Fotobublání
Už je vážně čas nějakým způsobem pokročit ohledně zveřejňování fotek z dovolené. Posledně jsem "dokončil" první celý dovolenkový den, a to sice Lesem království, který to vpodstatě celé započal. A teď by bylo záhodno konečně skočit o den, potažmo o dva dny dále.
Druhý celý den dovolené jsme začali vyjížďkou do Býště, kde byla speciální výstava Turistických vizitek, a to jsme si nemohli nechat ujít (nojo, každý sbíráme něco... :D). No a po obědě, který byl mimořádně odporný, jsme jeli do Hradce Králové. Tam jsme si prošli náměstí, vyběhli si na Bílou věž, neúspěšně prošmejdili antikvariát o ulici vedle, a pak už nás čekalo Obří akvárium. Fotky z něj jsou ale krajně nevhodné ke zveřejnění, to jen tak nějaká úprava nespraví. :D
Nicméně třemi fotkami z Hradce tento článek nekončí. Teď se přesuneme do následujícího dne, kdy jsme navštívili hrad Pecka. A pro představu jak tenhle hrad vypadá nejen zvenku, ale také zevnitř, slouží zbylé tři fotografie dole. :)


Černobílé detaily

9. listopadu 2013 v 14:27 | Mike |  Fotobublání
Můj blogařský život je, zdá se, trošku opožděný oproti tomu skutečnému. Protože jak jinak si vysvětlit to, že je listopad, s já nemám zveřejněnu ani polovinu článků z dovolené a ještě jsem nenapsal ani o výletech na podzim (předesílám, že jde o oblast Šumavy - dny, a Konopiště a okolí - "jednorázovka"). No co, aspoň budu mít v zimě nad čím vzpomínat.....
Ale dnes to bude článek s fotkami aktuálnějšími než nějaká dovolená. Půjde o další z mnoha pokusů o duchaplné a nepokažené černobílé fotky, tentokrás s motivy různých kovových, zašlých a běžných věcí jako vlnitý plech, koště nebo prkna z lavičky.


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)