MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Září 2013

To je zlaté posvícení - koláče

29. září 2013 v 19:40 | Mike |  Ostatní pulcoviny
Tedy, musím vám říct, že ten posvícenský shon se mi nějak přestal zamlouvat. Jsem vcelku unaven, ale ještě v sobě najdu trošku té energie na sepsání něčeho, co můžu nazvat článkem. Co lepšího si vybrat jako hlavní téma, než to pro mě nejlákavější jídlo z toho všeho, co se u nás za dva dny vyrobilo - posvícenské koláče. Tentokrát jsem měl "tu čest", abych je mohl ozdobit. A musím říct, že si nemyslím, že by to dopadlo nějak špatně. Minimálně jsem dokázal, že když se na ty okraje apod. vezme zdobička na polevy, je to mnohem jednodušší. A to se vyplatí! Samozřejmě jsem si to musel nafotit, co lepšího totiž zanechat dalším generacím, než fotky posvícenských koláčů, že? x3

Jo, a taky jsem dostal plno dárků k svátku, což je strašně úžasné. Teoreticky to prospěje i blogu, protože mezi dárky byla i jedna nová stolní hra - "Bez hranic - Evropa a USA", a tím pádem je opět o jednu možnost, čím přispět do rubriky "Zaoceánské hry", víc. ;)

A teď už ty koláče.....


SOCHY, aneb Lesní tajemno

26. září 2013 v 17:34 | Mike |  Fotobublání
No, je tomu už docela dávno, co jsem na tento blog naposledy něco napsal. To byl článek z letošní dovolené - z Kuksu. Tomu se vlastně nevyhneme ani dnes. Bude se jednat totiž o betlém v Novém lese u Kuksu. Jedná se o soubor soch, které jsou umístěné uprostřed lesa, kde vytvářejí naprosto ideální prostředí pro takové ty tajemnější lesní fotografie.
A jen tak mimochodem, matika v devátý třídě je ZLO. Takovýhle pí*oviny, to Svět neviděl. Sice se ještě držím na takový tý hranici 1- až 3, ale je to opakování, a to asi moc dlouho nevydrží. xD


Zkus Kuks

11. září 2013 v 17:39 | Mike |  Fotobublání
Brožurku, která hlásala toto motivační heslo jsme sebrali kdesi v infocentru. Pravděpodobně to bylo ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsme ozkoušeli ZOO (viz tento článek) a prohlédli si náměstí. Brožurka nám přišla docela vhod, jelikož Kuks byl vybrán jako další cíl naší letošní dovolené v okolí Hradce Králové a Hořic.
No ano, je to tak. Plánuji opět takovou sérijku článků z týdne stráveného v určité části republiky (posledně to bylo Liberecko). K našemu prvnímu dni (cestě na místo) se pravděpodobně vrátím později, teď se ale budu věnovat dni s pořadovým číslem dvě. Ten, jak už bylo zmíněno, obsahoval návštěvu Dvora Králové. Také se do něj počítá zastavení u přehrady "Les království", a jak už z nadpisu a úvodu článku vyplývá, tak i Kuks.
Zámek (přesněji řečeno Hospital) na mě zevnitř působil docela nepříjemným dojmem. Ono když vejdete do první místnosti, kde je jen pár temných obrazů předků a mega-téměř-celoplošný obraz mrtvoly, tak to moc dobrý první dojem neudělá. A když se k tomu přidá ten zatuchlej vzduch.....no, aspoň že ty sochy od M. Brauna jsou pěkné, což tedy platí i o staré lékárně.
Ale na focení je tenhle objekt docela vděčný. A tak jsem tu poskládal něco málo barevného, a (protože se to k tomuhle tématu docela hodí) i černobílého. S Kuksem ještě souvisí i soubor kamenných soch, nazvaná "Braunův betlém", kam jsme se také podívali. Ale to už je zase jiná (foto)story.....


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)