MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Srpen 2013

Trochu té abstrakce.....

31. srpna 2013 v 16:33 | Mike |  Fotobublání
Napadlo mě, že po delší době zase zkusím trochu té "šílené úpravy fotek", která je vlastně o tom, že je to různě přebarvované, překontrastované a vůbec všelijak upravované. Ozkoušel jsem, co která technika dovede, přebarvoval jsem, posterizoval jsem, vyvažoval jsem barvy.....a stvořil jsem.....toto.
Tento článek neberte nějak vážně, fotky samozřejmě budu dál upravovat "decentně a nenásilně", ale prostě......každej někdy potřebuje trochu "vypnout" a vykašlat se na nějaký pravidla. Tento článek je prostě jen taková blbůstka. Na nějaký seriózní počin si asi ještě chvilku počkáte, jelikož na to zaprvé naní nálada, a zadruhé ani čas - oboje z důvodu končících prázdnin a začínající.....školy. -_-

PS: Omluvte, prosím, aktuální problémy s designem blogu (já vím, že je to v mottu, ale....). Opravdu se snažím to napravit, ale ať tam dávám cokoli, na blogu se to nemění a nemění, akorát se to víc a víc komplikuje. Vážně už nevím, co mám dál dělat a prostě to tu teď bude nějakou dobu vypadat takhle.....bohužel.


Škeblináda písní "a capella"

26. srpna 2013 v 17:35 | Mike |  Škeblinády
Pro další výběr "top 5" jsem si vybral songy, které jsou nazpívané takzvanou a capellou. Pro ty, co netuší, o čem to vlastně mluvím, je tu citace z Wikipedie: A capella v hudbě označuje vokální hudbu nebo zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů. A cappella znamená v italštině "jako v kapli". Bylo tomu tak proto, že v raném a vrcholném středověku nebylo možné používat v rámci církevní hudby hudební nástroje.
Já osobně a capellu považuju za skvělou věc. Musí se přesně sesynchronizovat každý tón, aby to znělo dobře, protože a capella je většinou záležitost skupiny lidí, sboru.....ale klidně si můžete a capellu střihnout sami. Musíte ovšem každý nástroj, nebo každou pasáž zazpívat zvlášť, a pak složit všechno dohromady. Je to velký kumšt, výsledky však stojí za to. ;)
Pro tuto Škeblinádu jsem vybral spíše písničky, které jsou do a capelly pouze přespívané (např. Skyfall), ale to není vůbec na škodu. Protože většinou vás právě osloví to, jak lidi dokážou tu a onu písničku bravůrně převést do tohoto formátu. Doufám, že tomuhle "stylu" přijdete na chuť, stejně jako já. A když ne, tak nevadí, aspoň poznáte něco nového, že? ;)

Korea - příroda i vesmír

23. srpna 2013 v 14:54 | Mike |  Podmořská pošta
Rubrika o poštovních známkách už mi tu delší dobu ležela ladem. A to není podle mě nijak moc dobré, když mi nějaká rubrika leží ladem. Pravda, například Škeblinády taky celkem flákám, ale škeblinády jsou jen příležitostně vydávané, a není to rubrika, do které by se dalo přispívat každý týden.
Takže jsem se rozhodl, že opět vyberu čtyři série a několik (zatím) "sólo známek". Vybral jsem si Koreu, na kterou mám připravenou i vlastní podrubriku, protože Korea patří k těm zemím, ze kterých mám známek dost na to, abych mohl udělat více článků s jejími známkami.....

Černobílá ZOO

20. srpna 2013 v 13:21 | Mike |  Fotobublání
Týden v okolí Hradce Králové utekl jako voda. A to znamená, že jsem konečně zpátky u svého milovaného blogu, a můžu na něj dát nějaké ty úžasné zážitky (no, popravdě spíše fotky). Nevím, jestli téma dovolené rozjedu jako sérii článků den po dni, jak tomu bylo posledně, nebo prostě vyberu jen "to nej" a poskládám to třeba tematicky. No, to uvidíme. :)
Každopádně dnes mám pro vás připraven pouze výcuc ze ZOO Dvůr Králové nad Labem, kde jsme strávili zhruba tak 2 hodiny, přičemž první půlhodina byla pouze o zorientování se v této pro mě nejnepřehlednější ZOO na světě. Nejen že ani po hodině jsme jistě nevěděli, kde vlastně máme zaparkované auto, my dokonce nevěděli, kterým směrem se vydat k tomu a onomu zvířeti. Jasně, orientace by mohla být zjednodušena tím, že půjdeme podle zvířat zobrazených na plánku. Jenže.....
Zvířata byla všude jen ne ve výbězích. První hodinu jsme viděli prakticky jen pár zeber, slony, spícího tygra a antilopy. Ostatní fauna nikde. Ale během druhé hodiny najednou vylezla asi polovina těch schovaných rošťáků - najednou jsme si mohli okouknout i mangustu, fenka, okapi, africký prasátka, a dokonce na chvilku vykoukla i gorila.
Takže ve finále to nedopadlo zase až tak tragicky, jak se na začátku mohlo zdát. Ale jedno pořád neobírám, a to je ta zmiňovaná přehlednost. Nám přišla ZOO spíše jako botanická zahrada nebo arboretum. Všude stromy, stromy, stromy, a zvířata nikde. Ale je dost možné, že to bylo způsobené tím strašným vedrem, co bylo. Tahle ZOO je prý 11. nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku, tak to musí mít nějaký důvod. Takže já jsem s tímhle nakonec docela spokojenej, holt všechno nemůže být perfektní, a aspoň jsme se prošli. Ale teď už slibované fotky. ;)


Léto je krásné

14. srpna 2013 v 16:27 | Mike |  Fotobublání
Ne nadarmo je léto moje nejoblíbenější období. Všechno je zelené, svítí sluníčko, jezdí se na výlety.....a hlavně se dá fotit. A právě v létě se dají fotit věci, které jindy ne. Například..... ;)


Kratochvíle a spol.

7. srpna 2013 v 17:59 | Mike |  Fotobublání
V tomto článku bych se rád vrátil do týdne, kdy jsem fotil na fototáboře. Respektive do víkendu PO táboře. Ten totiž byl ve znamení výletu na zámek Kratochvíle a okolí. A musím říct, že to bylo fajn. Samozřejmě nesmí chybět fotodokumentace. ;)

Naše cesta nejprve vedla do Netolic, kde jsme si prohlédli náměstí, archeopark a íčko. Následoval přejezd kousek za Netolice, kde na nás už čekal zámek Kratochvíle. On tak sice nevypadá, ale je poměrně velký, a působil na mě zevnitř spíše jako hrad, jelikož tam byly jen kamenné zdi a podlahy, tapety nebo koberce tam nebyly skoro vůbec. Ale stejně byla prohlídka pěkná.

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)