MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Červenec 2013

I muži mají své (kuchařské) dny

30. července 2013 v 17:07 | Mike |  Ostatní pulcoviny
Jelikož prázdniny pro mě znamenají více času, rozhodl jsem se, že se projevím nejen fotograficky, ale také kuchařsky. Tím pádem byly hned dva obědy za sebou (neděle + pondělí) pouze v mé režii. A co že to bylo k jídlu?

Fototábor - Samsonova kašna

24. července 2013 v 11:36 | Mike |  Fotobublání
Ano, v neděli jsem se konečně vrátil z fototábora, který stál jako takový za velký hov**, takže se o něm rozepisovat nebudu. Ale ať je to tak či tak, nějaké fotky přece jen mám. Ale asi jen třetina je z tábora, ostatní jsou z víkendu po něm. Tady mám fotky z druhého dne naprosté neorganizovanosti. Šlo se do města "fotit architekturu". Nojo, jenže to znamenalo to, že jsme došli na náměstí, párkrát si cvakli a šli zpátky. A když už to fotíte po miliontý, tak vás to omrzí. Ale tak Samsonovu kašnu jsem nějak pořádně nikdy nenafotil, takže teď byla aspoň příležitost. Bohužel zbytek tábora se nesl už pouze ve zvířátkovém duchu (Statek se stádem koz....jééééj! A támhle je dokonce slepička!) a tak nebyla možnost si to užít.
Ale co už.....hlavně že už jsem doma. ;D


Hmyz a spol.

17. července 2013 v 13:19 | Mike |  Fotobublání
Nazdárek, pokud tento článek čtete, s největší pravděpodobností už jsem v jižních Čechách, kde probíhá fototábor. Ano, tento článek je přednastavený. Mám totiž dojem, že je to lepší, než kdyby teď byla na blogu týdenní pauza. Ale na přípedné komentáře asi odpovídat budu, přístup k internetu nebude problém. ;)
No, a tento článek bude hmyzácký, takže je to ideální volba pro ty, co pracují u deratizátorské služby. Ale také pro ty, kteří chtějí nějak zaplácnout volnou chvilku a nebojí se hmyzího kousnutí či ožužlání.
Hmyzáci, to je letos docela vzácnost. Možná je to tou dlouhou zimou a tak, ale prostě minulý rok kolem vás furt něco lítalo pobzukovalo vám to du ucha a vy jste to milionkrát marně odháněli. Ale teď? Téměř nic, možná občas moucha a včela. Ale takového motýla jsem snad tohle léto ještě ani nezahlídl. Nicméně se aspoň uvolila nějaká ta včelka a milosrdně mi párkrát (asi tak dvakrát na půl vteřiny) zapózovala. A pak ještě pár dalších tvorečků.
Ale ani ti, co hmyz nemusí, si tu (možná) přijdou na své. Jednak tu najdete "úžasný" průhled listy (no co, líbilo se mi to světlo), a také diviznu.


Jak si užívám léto

12. července 2013 v 15:07 | Mike |  Fotobublání
Sluníčko svítí, rtuť na teploměru stoupá nahoru.....jo, to je to pravé léto. A k tomu ještě ty výlety a všelijaké věci, které se opravdu můžou stát jenom nám, a jenom v létě.
Nojo, málem bych se vykašlal i na blog. Ale ještě musím něco splácat dohromydy, protože hádejte co. Ano, potřetí a naposledy jedu na příměstská fotografický tábor do Českých Budějovic. Takže určitě můžete za týden (možná dříve, možná i později) čekat nějaké ty fotky a kecy. V neděli jedu, a už tak trochu "trénuju". Poslední týden fotím dost často, ale to je nejspíš tím, že dřív se fotit moc nedalo a já měl prostě absťák. xD
No....takže to je zdokumentovaný. A co s těmi fotkami jiné ho udělat, něž jich pár hodit na blog?

Celé to začíná u našeho výletu na skryjská jezírka. To jsou ty první dvě fotky - ta první je pro "navození atmosféry"......no, popravdě se mi to prostě líbilo a tak jsem cvaknul. No, a ta druhá je tu proto, aby jste vůbec věděli, jak to tam vypadá.

Boggle - kolik slov najdete?

6. července 2013 v 15:18 | Mike |  Zaoceánské hry
Táááááák, a je to tu - nová rubrika. Rubrika s názvem "Zaoceánské hry". O co v ní půjde? Hlavně o recenze a tipy na stolní hry. Některé si můžete koupit ještě dnes, jiné (jako hra v tomto článku), už nejspíše nikde neseženete. Aspoň tedy v prodejnách ne. Ale například na Aukru by byla nějaká pravděpodobnost na ukořistění té a oné hry.
V dnešním článku vám chci ukázat hru Boggle z roku 2004, která teď zažívá znovuzrození v podobách "Boggle slam" (karetní verze, a Boggle flash (elektronická verze). Ve hře jde o to, aby jste našli na "herním plánu" co nejvíce smysluplných slov (Pozor, nesmí se používat zkratky, vlastní jména a slova s pomlčkami!) o počtu tří a více písmen za 3 minuty.

Pár malých koláží

4. července 2013 v 13:57 | Mike |  Fotobublání
Nějak mě chytlo vytváření takových těcj malinkých, tříobrázkových koláží. K tomu mi posloužily snímky balonu z Prahy, kde jsem byl minulý pátek, pár fotek jednoho tulipánu, a taky nějaké ty grilo-fotky.
Nojo, já vím, ten gril a ten tulipán jsou slabší, nejlépe vyšel asi ten balon. Ale tak už to bývá.
Každopádně.....očekávám doručení dvou her - "Frutti di mare" a "Střelené kachny" - a mám v hlavě takový malinký nápadíček na novou rubriku o stolních hrách a jejích recenzích. Bylo by to výjimečně vydávané, ale vzhledem k tomu, že se jedná o stolní hry, kterých u nás doma najdete plno a vysvětlování pravidel by bylo součástí článku, mohlo by to být spíše na takové to delší čtení a byla by jistota, že se vždycky dá napsat o další hře, protože ty mi jen tak nedojdou. Tak kdyžtak napište do komentářů, co si o tom myslíte. ;-)


Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)