MIKEHO ŘEKA - POZOR, ČASTÉ FOTOPOVODNĚ

Květen 2012

Avatary - chabé pokusy

29. května 2012 v 17:05 | Mike |  Fotobublání
Ahojky,mám tu pro vás noviku,která mě od včerejška dost baví - avatary. Jsou teda každý jinak velký, a nejsou to úplné čtverce, protože náš počítač to prostě neumí udělat tak,aby to bylo přesně 500x500 nebo 100x100. Jsou to teda chabé pokusy,ale jsou to pokusy - což se počítá.

Neříkám že mi to jde,ale neříkám ani,že se tomu nebudu věnovat. Prostě je to nový nápad, který byl hned vyzkoušený, a teď se dává na blog. A samozřejmě budu rád za každou radu, za každý tip......Tak,a jde se na to, v celém článku naleznete mé dílo. Snad z těch avatárků neoslepnete. :D

Ihahahá

24. května 2012 v 19:34 | Mike |  Fotobublání
Čauva lidi,je tu opět Mike se svými výchovnými články (volba korejců a maminek). Dneska to bude o.....koních (což z nadpisu přece logicky vyplývá,ne?).
Chodíme pomáhat příbuzným zařizovat zahrádku u rozestavěného nového domečku. O tom jsem se už někde zmiňoval. Ale nezmínil jsem se o tom, že hned naproti je pastvina pro koníky. To se ví, když už je taková příležitost, nemůžu si to prostě nechat ujít. Nafotil jsem mocmocmocmocmoc fotek. Koní tam bylo asi sedm,avšak v tomto článku bude jen jeden fotogenický mistr, který jako jediný byl ochotný pózovat. Takže tady je těch pár vyvolených-povedených.


Experimentální experimenty

18. května 2012 v 14:25 | Mike |  Fotobublání
Zdravím vás, pozemšťané. Jsem tu zpět s novým článkem. Poslední dobou mě začalo bavit experimentování s úpravami fotek. Myslím,že je to zajímavé odvětví. Ovšem mou tvorbou jsou šílené změti barev, a ne jen nějaké úpravy jasu a kontrastu (nebojte, k tomuhle stylu úprav se vrátím).
Jde o to, že mě chytnul styl úpravy s nádechem abstrakce a šíleného přesvětlování. Uznávám, líbivé to asi moc nebude, ale prostě mě to baví.
Hlavně klid, tento styl už na blog asi dávat nebudu, bude to jen odhalení mého šiblého já, které nemá kouska smyslu pro krásu "obyčejné" úpravy fotek. Další fotky v dalších článcích už budou tak,jak jste zvyklí. ;-)


Panorámata - hokusy pokusy

12. května 2012 v 12:54 | Mike |  Fotobublání
Čauves lidi, je tu nový článek. Dneska to bude článek o panorámatech. Ano, i já se o ně pokouším. Netvrdím, že mi to jde, ale chci znát Váš názor. Mě osobně se panorámata vždycky líbila, a tak jsem si nemoh odpustit pár vycvaknutí na výletě, kde jsme shlédli například Pananský Týnec, Libochovice či Stradonice.

1. Moje úplně první panoráma - Plasy (foceno u Oldřichova dubu). :3

Rybíz, kytky a tak dál.....

9. května 2012 v 18:50 | Mike |  Fotobublání
Aloha, je tu nový článek. Dneska opět o fotkách rostlin. Ale ne ledajakých. Na snímcích bude rybíz, a dále pak ostatní rostlinstvo, pro mě neznámého jména (upozorňuji - většinou jde pouze o nějaké zelené listy, to jen tak pro pořádek).
Jo, a ještě něco napíšu o včerejším volnu (aby nebyl článek tak krátký ;-D). Včera bylo moc pěkně, a já se do oběda povaloval (ME GUSTA). Odpoledne jsme vyrazili pomáhat příbuzným na stavbu nového domku vytrhávat z pozemku plevel. Což o to, ubíhalo to, ale pak jsme narazili na 2 kořeny, a hrabali jsme asi metr do hloubky, rvali jsme je ven, zkoušeli jsme je i vykroutit....nic nepomohlo. Nechtěli prostě ven ze země. No nakonec jsme je zase zahrabali. To jsme šikulky,co?
OK,teď ty fotky. :-D


Osypané stromy zahajují útok

5. května 2012 v 15:15 | Mike |  Fotobublání
Zdrástvujte, je tu nový článek. Dnes to bude o tom, že i když mám za sebou hned několik jar, tak jsem až tohle jaro začal nějak blíže fotit květy stromů. Ano, v tomto článku nic jiného nenajdete. Ale nebojte, nebute to tady pořád jen o květech, postupem času sem určitě chci dodat fotky z našich výletů, a fotky naší želvy. ;-)
Nicméně pro milovníky stromů to tedy dnes bude extrémně vzrušující zážitek, pro milovníky ostatních rostlin, věcí a spol. už míň. Jo, a dole,ta úplně poslední fotka je jen pokus o rádoby uměleckou fotku, neberte to vážně.
Ale žádné zbytečné okecávání. Voalá - fotky.


BEMVT - 9. stránka

2. května 2012 v 19:34 | Mike |  Šupinaté kresbičky
Ahojky, jsem tu zase se svou pravidelnou měsíční dávkou komixu. :-)

Medaile "za věrnost" od správců rubriky "Fotíme na Téma týdne" na blogu Autorského Klubu. :-)A ještě jedno ocenění, tentokráte z rubriky "Uhádnete blogera?". :-)